Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Menu na wesele- jak je przygotować?

« powrót
Menu na wesele- jak je przygotować?

Menu na weselu jest jednym z najważniejszych czynników, które przesądzają o tym, czy będzie ono udane. Wybierając restaurację czy inny lokal na wesele, musicie wziąć pod uwagę serwowane w nim jedzenie. Ważne, aby przed weselem można było skosztować przygotowywanych potraw i przystawek, aby na 100% być pewnym ich wysokiej jakości i co najważniejsze- doskonałego smaku. Na weselach najczęściej podawanych jest 4-5 dań gorących, zakąski, ciasta, owoce oraz oczywiście napoje. Jednak, aby skomponować smaczne menu weselne, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Tradycyjne menu zapewne większości kojarzy się z rosołem i schabowym z ziemniakami. Jednak obecnie restauracje serwują wiele dań, które opierają się na tradycyjnych składnikach, jednak podawane są w ciekawej formie. To, że wybierzemy popularne w danym lokalu dania, nie oznacza, że będą one typowe i nudne, a nasi goście uznają, że się nie postaraliśmy w wyborze menu. Nawet zwykłe z pozoru piersi z kurczaka obecnie są podawane w elegancki sposób, np.: jako roladki z serem feta i suszonymi pomidorami. Zamiast tradycyjnego rosołu można wybrać natomiast jakąś ciekawą zupę z grzankami. Ważne jest to, by jedzenie było smaczne i niezbyt wymyślne. Na weselach rzadko kiedy sprawdza się kuchnia molekularna czy luksusowe dania w stylu owoców morza. Zazwyczaj goście oczekują od nas tego, że zjedzą smacznie i do syta. Jedzenie na weselu powinno być więc różnorodne, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony i mógł skosztować wielu potraw i przystawek, co nie oznacza, że muszą one być typowe. W tym wypadku można znaleźć wiele kompromisów.

 

O to musicie zapytać

Komponując menu weselne musicie wziąć pod uwagę wszystkich gości. Już przy rozdawaniu zaproszeń warto zanotować ilu gości jest wegetarianami czy weganami, co preferują jeść oraz czy nie mają specjalnej diety albo alergii pokarmowych. To pomoże w wybraniu odpowiednich potraw i będzie cenną wskazówką. Należy wcześniej uprzedzić kucharza na temat preferencji gości, a kiedy potwierdzą oni przybycie, ułożyć dla nich osobne menu jeśli zajdzie taka potrzeba. Wówczas na pewno będzie im miło, że pomyśleliśmy o ich odmiennej diecie.

 

Przykładowe menu

Menu weselne musi składać się na pewno z dwudaniowego obiadu oraz deseru. Może to być zupa krem oraz wspomniane roladki czy nawet talerz mięs do wyboru. Deser wybieramy w zależności od pory roku, w zimie sprawdzają się ciepłe desery np.: szarlotka na ciepło z lodami czy pieczona gruszka z nadzieniem, latem zaś może to być deser lodowy. Następnie w dowolnej kolejności serwujemy ciepłe dania- barszczyk z krokietem, strogonow, bigos, dania mięsne z przystawkami itp. Pomiędzy nimi zaś na stołach powinny się pojawić ciasta, owoce, sałatki, zakąski typu deska serów, wędliny czy regionalne przysmaki. Bardzo modne jest obecnie komponowanie osobno stołów wiejskich, na których goście mogą znaleźć staropolskie dania i przystawki. Tak samo można poczęstować ich wspomnianymi owocami morza i innymi specjalnymi potrawami, które osobiście preferujemy. Ciekawym pomysłem jest ustawienie na stołach weselnych menu, na którym goście będą mogli sprawdzić jakie dania i o której godzinie będą serwowane. Można na karcie wypisać również dostępne dla nich w barze drinki i alkohole, co ośmieli ich do zamawiania. Nie każdy bowiem gustuje w wódce czy winie, na pewno powodzeniem będą się cieszyć ciekawe drinki.

Musicie jednak liczyć się z tym, że ciężko jest dogodzić wszystkim i zawsze znajdzie się osoba, która będzie z czegoś niezadowolona, zwłaszcza jeśli na weselu będzie dużo gości. Im mniej osób, tym lepiej można poznać ich gusta oraz smaki. Jeśli jednak postaramy się, by menu było smaczne i różnorodne, zapewne znaczna większość osób będzie nasze wesele miło wspominać.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token