Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Planujemy wesele. Punkt I - sala weselna

« powrót
Planujemy wesele. Punkt I - sala weselna

Zrobić oszałamiające wrażenie na przybywających na przyjęcie weselne można nie tylko swym wyjątkowo eleganckim wyglądem i horrendalnie drogą kreacją, ale przede wszystkim nietuzinkowym ugoszczeniem w oryginalnej i pięknie przybranej sali. Wybór tego jednego, konkretnego miejsca, w którym uczcimy swoje zaślubiny to jednakże nierzadko prawdziwy dylemat, pociągający za sobą również i olbrzymie koszty. Poniżej przedstawiamy zatem kilka podstawowych aspektów, jakie warto mieć na uwadze, stojąc przed koniecznością wynajmu lokalu weselnego:

 

Czy pomieści

 

Powierzchnia, jaką mamy do wykorzystania powinna być filarem naszej dalszej współpracy z konkretnym domem weselnym. Niczym zaangażujemy się w poszukiwania odpowiedniego miejsca, wykalkulujmy dokładnie ilu gości mniej więcej chcielibyśmy na tę okazję zaprosić. Przeliczenie wstępne pozwoli na dokonanie pierwszej selekcji dostępnych w okolicy sal. Pamiętajmy bowiem, że „co za dużo to niezdrowo” . W konsekwencji lepiej zrobić kameralne spotkanie w gronie najbliższych niż zapraszać kilkadziesiąt osób do olbrzymiego, pustego wnętrza, gdzie będą czuli się skrępowanie i sztywno. Podobnie i odwrotnie – nie stawiajmy na tłumnie wyprawianą ucztę, gdy do dyspozycji mamy zaledwie ciasną „klitkę”.

 

Czy nam się podoba

 

Sala weselna to warunek niezbędny udanej imprezy. Oczywiście wiele zależy również i od samych przybyłych, którzy to niewątpliwie kształtują atmosferę, lecz by mogli oni czuć się w tym dniu wyjątkowo swobodnie oraz w pełni komfortowo konieczne jest znalezienie dla nich wygodnego miejsca. Warto tu mieć na oku takie kwestie jak między innymi preferowane przez organizatorów rozstawienie stolików, dobór dekoracji, wygląd pokrowców na krzesła, wielkość parkietu tanecznego czy też teren dookoła obiektu. Nie zapominajmy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i jeśli nie chcemy, by nasze przyjęcie odebrane zostało jak impreza zorganizowana „na odczepnego” nie wybierajmy sal ulokowanych w mało estetycznych budynkach czy tuż przy ruchliwych ulicach.

 

Czy odpowiednio blisko

 

Nie da się ukryć, że najbardziej męczącym elementem całej uroczystości jest sprawa dojazdu. Optymalny wariant to sala weselna znajdująca się nie dalej niż 15 kilometrów od kościoła, w którym przeprowadzana jest ceremonia ślubna. Wtedy nie tylko jest to dobre z perspektywy „kiszących się” w wynajętym przez nas busie gości, ale także i nas samych – nie musimy tracić gigantycznych kwot dodatkowo na transport każdego z osobna.

 

Czy warta swojej ceny

 

Ośrodków, które prowadzą dziś szeroką działalność z zakresu organizacji rozmaitych imprez okolicznościowych, w tym również i wesel jest cała masa. Nie ważne czy w grę wchodzą duże i silnie rozwijające się miasta czy drobne miejscowości wiejskie. Wszędzie znajdzie się coś ciekawego. Problemem często jest jednak kwestia finansowa. By nie wyjść na danym interesie przesadnie stratnym, warto porównać ze sobą kilka określonych propozycji, a dopiero później udać na umowę z właścicielem najlepszej naszym zdaniem sali weselnej. Pozwoli to z jednej strony na pozyskanie cennego rozeznania w tym, co oferuje rynek regionalny, a z drugiej jest to również doskonała sposobność ku temu, aby nieco zaoszczędzić, a jednocześnie nie wyjść na „w gorącej wodzie kąpanych” i wybrać dokładnie tę opcję, która okaże się dla nas rzeczywiście optymalna.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token