Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Gdzie na poprawiny?

« powrót
Gdzie na poprawiny?

Jeszcze dziesięć lat temu niedopuszczalnym było zorganizowanie wesela zaledwie jednodniowego. Wszyscy rezerwowali salę na imprezę w dniu zaślubin oraz poprawiny dnia kolejnego. Wraz z biegiem czasu jednak sytuacja uległa zmianie i przerzucono się wyłącznie na kilkugodzinne przyjęcia przygotowywane tuż po ceremonii i na tym koniec. Powód? Z pewnością dla wielu gigantyczne względy finansowe bezsprzecznie z tym związane. Urządzenie poprawin to jednakże nie tylko ograniczenie się do czterech eleganckich ścian tradycyjnego lokalu weselnego, ale i ogrom innych możliwości miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych, niekoniecznie związanych z przesadnymi kosztami.

 

Na luzie

 

Podczas gdy przyjęcie główne warto zafundować gościom w estetycznej i standardowej sali weselnej, w przypadku poprawin nie jest to wymagane. Wystarczy ruszyć głową i postawić na nieco bardziej kreatywne rozwiązanie - powiedzmy wynajem przytulnej altany ulokowanej w przepięknej scenerii. „Posiadówka” na świeżym powietrzu, wśród bujnej roślinności, w ciszy i spokoju to prawdziwy relaks. Wymęczeni pierwszym dniem imprezy goście nie zawsze są bowiem skorzy do tanecznych popisów, więc biesiadowanie przy grillu bądź ognisku jest jak najbardziej mile widziane.

 

Selekcja

 

By ciąć koszty dobrze jest dokładnie zaplanować drugi dzień przyjęcia i okroić zapraszane towarzystwo. Najlepiej o poprawinach poinformować jedynie najbliższych, w tym rodzinę, świadków i grono najmocniej zaprzyjaźnionych. Jest to szansa na sporą redukcję wydatków. Nie pakujmy się natomiast w organizowanie kolejnej hucznej balangi do białego rana, na której znajdą się wszyscy obecni na weselu w dniu wcześniejszym. Szczególnie niekorzystne i kłopotliwe jest to dla Pary Młodej wówczas, gdy w grę wchodzi szerokie grono osób przyjezdnych z dalekich miejscowości. Wtedy potrzeba nie tylko zapewnić im po raz wtórny miejsce na samym przyjęciu, ale również i następny nocleg.

 

Kameralnie

 

Jako często spotykaną formę poprawin rozumie się również zwyczajne spotkanie w domu rodzinnym któregoś z Nowożeńców. O tyle jest to jednak realne, o ile posiadamy do tego należyte warunki, a więc właściwie dużą powierzchnię do zagospodarowania, wystarczającą liczbę stolików, krzeseł i sztućców. W takich przypadkach nie ma problemu z wysokimi rachunkami za najem sali czy kłopotów z tym, co zrobić, gdy niespodziewanie zepsuje się pogoda i planowane imprezowanie na zewnątrz nie dojdzie do skutku.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token