Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Jak zorganizować ślub bez wesela?

« powrót
Jak zorganizować ślub bez wesela?

Czy istnieje coś takiego jak ślub bez wesela? Owszem, istnieje. Coraz częściej młodzi ludzie nie decydują się na zorganizowanie przyjęcia weselnego z wielu powodów. Dla jednych są to koszty wesela, dla drugich brak przywiązania do tradycji czy też rodziny. Wiele osób jest także nieśmiałych i nie chce na sobie skupiać uwagi, źle się czują na parkiecie czy też nie marzy im się zakrapiana zabawa do białego rana. Chcą oni jednak przysięgać sobie miłość przed Bogiem, więc decydują się na ślub kościelny, ale bez wesela, które zazwyczaj po nim następuje. Jak taki ślub zorganizować?

 

Organizacja ślubu bez wesela nie wymaga specjalnych kroków. Po prostu wieloma sprawami nie zaprzątamy sobie głowy. Taki ślub jest zdecydowanie prostszy do zaplanowania, jednak musimy dobrze przemyśleć, czy na pewno chcemy zrezygnować z przyjęcia. Warto porozmawiać na ten temat nie tylko z partnerem, ale też rodziną, która może nie być z takiego faktu zadowolona. Oczywiście to Para Młoda decyduje jak chce spędzić jeden z najważniejszych dni życia, ale powinna ona wziąć pod uwagę oczekiwania najbliższych, zwłaszcza jeśli biorą oni udział w przygotowaniach i finansują niektóre części ślubu. Jeśli już uda nam się postawić na swoim, musimy się skupić na najważniejszych dla każdego ślubu elementach.

 

Przygotowania do ślubu bez wesela

Oczywiście nadal należy zarezerwować termin ślubu w kościele oraz wziąć udział w naukach przedmałżeńskich. Poza tym nie ominą nas wydatki na ubiór, obrączki oraz ozdoby do kościoła. Warto także pomyśleć o oprawie muzycznej ceremonii. Co więcej wybieramy czym pojedziemy do kościoła. To najważniejsze sprawy, jakich musimy dopilnować. Przy ślubie bez wesela nie ma tyle planowania ani nie generuje on dużych wydatków. Co ważne, Para Młoda nie musi wówczas ograniczać się w zapraszaniu gości, bo ilość osób nie idzie w parze z kosztami. Niektóre pary wybierają się nawet w podróż, by tam wziąć ślub. Stanowi on połączenie z podróżą poślubną. Wówczas nowożeńcy wysyłają tylko zawiadomienia o ślubie, bez zapraszania na niego gości bądź są nimi tylko najbliżsi. Jedni zapewne poczują się obrażeni dowiadując się o ślubie z listu, jednak inni zrozumieją, że młodzi po prostu nie chcą obciążać rodziny albo zaciągać kredytów na wesele.

 

A może przyjęcie dla rodziny?

ślub bez wesela może obejmować jednak skromne przyjęcie. Jeśli już nie decydujemy się na huczne wesele, warto pomyśleć nad obiadem dla rodziny i przyjaciół. Spotkanie w restauracji pozwoli na świętowanie zawarcia małżeństwa, jednak nie narazi nas na tak duże koszty. Poza tym odbędzie się on w gronie osób, pośród których najlepiej się czujemy, bez wymuszania żeby nasz pierwszy taniec obserwował tłum ludzi. Przyjecie w restauracji nie wymaga nawet jej zdobienia czy specjalnego ubioru. Po prostu można w miłym gronie usiąść, wznieść toast i spędzić miło popołudnie.

 

To, czy decydujemy się na ślub z weselem czy bez wesela to kwestia gustu. Nie można jednak ukrywać, że wesele po ślubie jest już tradycją i ciężko od niej odejść. Z pewnością spotkamy się więc ze słowami krytyki od najbliższych i w pewnym sensie będą one uzasadnione. Chodzi bowiem o samą ideę świętowania zawarcia małżeństwa. Wesele nie musi być przecież huczne ani wystawne. Wystarczy ugościć rodzinę i przyjaciół najlepiej jak potrafimy, z rozsądkiem.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token