Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Optymalna sala weselna

« powrót
Optymalna sala weselna

Sala weselna to zdecydowany numer jeden na liście ślubnych priorytetów. Często jednak to, jakie miejsce ostatecznie wybierzemy zależne jest od propozycji oferowanych nam przez rynek regionalny oraz naszych osobistych możliwości finansowych. Wyżej wymienione czynniki są rzecz jasna wyjątkowo istotne, ale mimo wszystko istnieje również i szereg innych rozmaitych kwestii, o których przyszli Nowożeńcy w ferworze weselnych przygotowań niekiedy kompletnie zapominają.

 

Lokalizacja

 

Sporo par idzie na łatwiznę, stawiając na pierwszą lepszą ofertę, która wpadnie im w ręce - pod warunkiem, że odpowiednia okazuje się widniejąca na cenniku stawka. W gruncie rzeczy jest to jednak nierzadko niesamowicie nieopłacalne. Dlaczego? Ponieważ brak rozeznania w dokładnym miejscu usytuowania konkretnego domu weselnego, restauracji czy innego obiektu, w którym znajduje się wybrana przez nas sala pociąga za sobą bardzo często rozliczne wady. W praktyce warto się bowiem pofatygować i udać na miejsce w celu precyzyjnego skontrolowania jak prezentuje się teren dookoła budynku weselnego. A ściślej, nie zaszkodzi upewnić się czy obiekt nie stoi tuż przy ruchliwej szosie bądź czy po sąsiedzku nie funkcjonuje przedsiębiorstwo budowlane z kompletem huczących maszyn. Dopiero wtedy można spokojnie rozważać kolejne aspekty związane z rezerwacją danego pomieszczenia.

 

Dogodność

 

Sala weselna powinna być nie tylko estetyczna i ładnie udekorowana, ale przede wszystkim wygodna z perspektywy zebranych na przyjęciu gości. Chodzi tu między innymi o właściwe rozstawienie stołów, odpowiednio dużą przestrzeń wydzieloną na parkiet taneczny, higieniczne toalety z konkretną liczbą kabin i wiele innych elementów, które na pozór wydają się być jedynie zwyczajnymi błahostkami zaś w rzeczywistości odgrywają ogromną rolę w tym, jak na wyprawianej przez nas imprezie czują się jej uczestnicy. Niczym wynajmiemy określone wnętrze, przemyślmy wszelkie wyżej wymienione punkty i zweryfikujmy czy sala, którą mamy na oku faktycznie pod owymi względami jest dla nas optymalna.

 

Teren

 

Samo usytuowanie stosunkowo niedaleko od miejsca zamieszkania przybywających na uroczystość gości czy też niedaleka odległość od kościoła, w którym Para Młoda organizuje ceremonię to nie wszystko, na co przybywający na tę okazję zwracają szczególną uwagę. Ważna jest również i najbliższa okolica obiektu weselnego. Jeżeli zaślubiny odbywają się w okresie lata, preferowane na przyjęcie są zwłaszcza budynki umiejscowione wśród bujnej zieleni oraz przepięknej roślinności. Dzięki temu przejedzeni i wymęczeni popisami na parkiecie goście będą mogli w każdej chwili wyjść na świeże powietrze, odetchnąć, przejść się bądź spocząć w altance. Będzie to także świetna szansa na urozmaicenie pamiątkowych zdjęć. O ile uda się natrafić na naprawdę ciekawe i nietuzinkowe widoki, można także zaoszczędzić czas przeznaczany na sesję w plenerze.

 

Metraż

 

Nawet najbardziej elegancka sala weselna nie sprosta naszym oczekiwaniom, jeśli nie będzie dostosowana do konkretnej liczby zaproszonych przez nas gości. Mało korzystnie wypada zarówno zbyt małe pomieszczenie jak również nie do końca pozytywnie odbierane są za przestronne wnętrza. W pierwszym przypadku w grę wchodzi bowiem zwyczajna niewygoda przy tańczeniu, jedzeniu czy przemieszczaniu się między rzędami stolików. W drugim z kolei problem stanowi skrępowanie, jakie rodzi o wiele za duża przestrzeń. Sztywna atmosfera utrudnia często swobodne wyjście na parkiet czy wspólne biesiadowanie.

 

Patrząc na wszystkie uwzględnione w niniejszym artykule kwestie, należy pamiętać jedno – to, jaka sala weselna ostatecznie będzie przez nas wybrana powinno być w dużym stopniu uzależnione od komfortu gości. Nie zapominajmy bowiem, że to właśnie oni wpływają na całokształt naszej zabawy. Niewłaściwie dostosowane pomieszczenie to główny element nieudanego przyjęcia, dlatego też niczym ostatecznie podpiszemy umowę najmu określonego wnętrza zastanówmy się kilkukrotnie czy, aby na pewno konkretne lokum sprosta oczekiwaniom i potrzebom nie tyle nas samych, co zwłaszcza towarzyszących nam w tym wyjątkowym dniu najbliższych.

Tagi: sala, okazja
Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token